Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii - stomatolog, dentysta Szczecin
Dołącz do nas na Facebooku!
Dołącz do nas na Google Plus!
MediRaty
Polski
English
Deutsch

Aktualności

Wesołych Świąt!

Dodano: 13 kwietnia 2017
Zapraszamy ponownie we wtorek, 18 kwietnia, od godziny 8:00

Wesołych Świąt

Dodano: 23 grudnia 2016
Życząc wszystkim Wesołych Świąt przy okazji uprzejmie donosimy, że wracamy 2 stycznia...

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Dodano: 25 marca 2016
Życzymy wszystkim Wesołych Świąy Wielkanocnych.
Jednocześnie informujemy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji we wtorek 29 marca od godz. 8.00
Zespół Stomatologii Mierzyn

Wesołych Świąt

Dodano: 23 grudnia 2015
Życząc wszystkim Wesołych Świąt pragniemy poinformować, że w dniach 24 grudnia 2015 - 3 stycznia 2016 Stomatologia Mierzyn nie pracuje. Zapraszamy ponownie w poniedziałek, 4 stycznia 2016 od godz. 8.00

Nasi lekarze uczą się i uczą innych...

Dodano: 20 czerwca 2015
Ostatnie 2 tygodnie były bardzo pracowite i pod znakiem implantów cyrkonowych Zirkolith... Uczestniczyliśmy w kolejnym Z-Kongresie, podczas którego mieliśmy okazję spotkać najlepszych na świecie implantologów stosujących implanty cyrkonowe... Natomiast podczas 9 Kongresu PSI Dr. Jarosław Matuszak miał okazję wygłosić wykład na temat miejsca implantów cyrkonowych w praktyce implantologicznej... Dodatkowo, Dr. Łukasz Drejarz z sukcesem zdał kolejny egzamin implantologiczny - Diplomate ICOI.
Egzamin ten wymaga udokumentowania kilkuset przypadków leczenia z zastosowaniem najbardziej skomplikowanych procedur.
Jest uznawany na całym świecie i jest dowodem umiejętności oraz wiedzy lekarza.
W ten sposób Stomatologia Mierzyn stała się prawdopodobnie jedyną praktyką implantologiczną w Polsce, w której wszyscy lekarze implantujący mogą poszczycić się tytułem eksperta ds. implantologii...

Długi Weekend

Dodano: 05 czerwca 2015
Szanowni Państwo.
Z uwagi na kolejny długi weekend w piątek i sobotę Stomatologia Mierzyn nie pracuje.
Zapraszamy w poniedziałek od godz. 8.00...
I oczywiście życzymy wszystkim udanego weekendu

Jedno szkolenie za nami. Przed nami kolejne...

Dodano: 14 litopada 2014
W miniony weekend dr Jarek Matuszak wraz zaprzyjaźnionym z nami dr. Michałem Łukasiewiczem przeprowadzili szkolenie pn. Implanty krok po kroku.
Szkolenie miało na celu przygotowanie lekarzy dentystów do rozpoczęcia przygody z implantologią. Siódemka lekarzy z różnych części kraju przez ponad dwa dni poznawała teorię dotyczącą tego u jakich pacjentów można i należy stosować implanty, jak dobrać właściwy implant, jakie są przeciwwskazania, jakie są obecnie możliwości wykorzystania implantologii (odbudowa, protetyka). Była również część praktyczna, podczas której lekarze ćwiczyli na fantomach. Lekarze mieli również okazję do poznania różnych punktów widzenia - dwóch doświadczonych implantologów, niekiedy różne opinie...Uczestnicy wysoko ocenili poziom spotkania. Co więcej padło kilka sugesti dotyczących rozszerzenia poznanej wiedzy o elementy bardziej specyficzne.

A teraz przygotowujemy się do kolejnego szkolenia - w przyszły weekend kolejna grupa "kursantów" przejdzie niełatwy proces nauki implantowania. Tym razem w Wielkopolsce, w uroczym dworze Jansowo koło Nowego Tomyśla.

-------------------------

Chcielibyśmy przypomnieć, iż dr Matuszak od 2011r. posiada certyfikat umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI, znajdując się tym samym w gronie kilkudziesięciu lekarzy implantologów w Polsce mogących się poszczycić podobnym certyfikatem, który uprawnia go do używania tytułu eksperta ds. implantologii.

Międzynarodowy egzamin umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI przeprowadzany jest przez najstarszą na świecie organizację zrzeszającą lekarzy implantologów. Przygotowanie do egzaminu polega między innymi na przedstawieniu odpowiedniej ilości wprowadzonych implantów oraz szczegółowym udokumentowaniu 10 przypadków, które prezentowane są podczas egzaminu przed międzynarodową komisją.

Uzyskany certyfikat jest swoistą rękojmią, że lekarz implantolog posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby leczenie implantoprotetyczne przeprowadzać w sposób bezpieczny i przewidywalny dla Pacjenta.

Nasi lekarze szkolą

Dodano: 16 października 2014
W listopadzie odbędą się dwa warsztaty poświęcone implantologii, podczas których dr Jarosław Matuszak ze Stomatologii Mierzyn wraz z drem Michałem Łukasiewiczem bądą szkolić lekarzy dentystów, którzy chcą rozpocząć przygodę z implantami.

IMPLANTY KROK PO KROKU

OD ZERA DO BOHATERA

WŁOCŁAWEK, 7-9 LISTOPADA
JANSOWO k. NOWEGO TOMYŚLA, 22 LISTOPADA

2 DOŚWIADCZONYCH IMPLANTOLOGÓW
16 GODZIN INTENSYWNYCH ZAJĘĆ
BEZCENNA WIEDZA

Oba szkolenia odbędą się w ramach "Akademii Rozsądnej Stomatologii", inicjatywy podjętej przez dra Jarosława Matuszaka, pod opieką organizacyjną firmy Smart Dental.

Nasi lekarze piszą

Dodano: 25 września 2014
Nasi lekarze dr Jarek Matuszak i dr Łukasz Drejarz napisali ciekawy artykuł pn. "Strategie implantoprotetyczne w bezzębiu", który ukazał się w najnowszym numerze Implantologii Stomatologicznej, specjalistycznym periodyku dla lekarzy implantologów.
Artykuł podnosi ciekawą tematykę odbudowy uzębienia. Planując odbudowę nie jest łatwo pogodzić kwestie estetyczne, kwestie techniczne i technologiczne, kwestie życiowe, a w końcu kwestie ekonomiczne.

Artykuł jest bogato ilustrowany zdjęciami konkretnych prac wykonanych dla naszych pacjentów, wraz z opisem schematu postępowania.

Z podsumowania:

"Wykonywane przez nas prace to zarówno rozległe odbudowy wymagające dużych nakładów finansowych, jak i prace ekonomiczne dostępne dla większości potencjalnych pacjentów, a niosące znaczną poprawę jakości życia",

"Duży nacisk położyliśmy na przedstawienie filozofii planowania i wykorzystywania prostych sposobów (...), które pozwalają na wykonanie przewidywalnego leczenia".

Naukowy czerwiec...

Dodano: 30 czerwca 2014
Czerwiec dla naszych lekarzy, oprócz pracy na rzecz uśmiechów naszych Pacjentów, obfitował w wydarzenia naukowe:

Dr Łukasz Drejarz oraz Dr Jarosław Matuszak uczestniczyli w kolejnym kongresie Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, a w jego trakcie dr Drejarz otrzymał prestiżowy tytuł Członka Aktywnego PASE, co jest wyrazem uznania dla Jego pracy - jesteśmy dumni!

Dr Jarosław Matuszak w ostatni weekend czerwca uczestniczył w sympozjum Zirkolith (implanty cyrkonowe) - już od stycznia są one dostępne dla naszych Pacjentów - wprowadziliśmy je jako pierwsza klinika w Polsce! Dzięki temu możemy zaoferować niezrównany efekt estetyczny naturalnie białych zębów - zapraszamy na konsultacje...

Nowość w ofercie Stomatologii Mierzyn

Dodano: 20 lutego 2014
Miło nam donieść, że Stomatologia Mierzyn - Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii rozpoczyna nową erę... Erę implantów cyrkonowych!

Od dzisiaj dla naszych Pacjentów dostępne są najlepsze obecnie na świecie implanty cyrkonowe Zirkolith® szwajcarskiej firmy Z-Systems.

Zapraszamy! Spytaj o implanty cyrkonowe!

Inspirujący Przyjaciel Astra Tech

Dodano: 29 października 2012
Dr Jarosław Matuszak w dniach 19-21 października 2012 roku uczestniczył w sympozjum - Dniach Implantologii Astra Tech. Z wielką radością informujemy, że w jego trakcie został uhonorowany tytułem "Inspirational Friend of Astra Tech 2012" w uznaniu jego zasług w dziedzinie implantologii.

Prasa o nas

Dodano: 05 kwietnia 2012
Miło nam donieść, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w ogólnopolskiej kampanii "Świadomy Uśmiech"
Ma ona na celu promowanie dbałości o zdrowie jamy ustnej. W ramach kampanii w obiektywny sposób przedstawiane będą zarówno sylwetki rzetelnych lekarzy, jak naukowo udokumentowane rozwiązania. Zdrowie nie uznaje kompromisów, zaś z drugiej strony to jego brak bądź obecnośc stanowi o jakości naszego życia. Ze zdrowym uśmiechem jest każdemu do twarzy, uśmiech to psychologiczny komunikat szczęścia, zadowolenia, spełnienia. Ma zbawienny wpływ na nas samych oraz nasze otoczenie. Uśmiech ma znaczenie.
Czujemy się wyróżnieni i jesteśmy dumni z uczestnictwa w tak prestiżowej kampanii.

Od 2012 leczymy też wady zgryzu

Dodano: 02 stycznia 2012
Miło nam donieść, że od Nowego Roku dołączy do naszego zespołu dr Anna Rogoża.
Pani doktor odpowiadać będzie za leczenie wad zgryzu naszych Pacjentów.

W sprawie rezerwacji wizyt, konsultacji etc. prosimy o kontakt pod naszym numerem telefonu: 091 851 17 17 lub poprzez maila, gg, skype :)

Egzamin Diplomate ICOI - ekspert ds. implantologii

Dodano: 24 czerwca 2011
Miło mi donieść, że dnia 16 czerwca 2011 roku złożyłem przed międzynarodową komisją ze skutkiem pozytywnym egzamin umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI, znajdując się tym samym w gronie kilkudziesięciu lekarzy implantologów w Polsce mogących się poszczycić podobnym certyfikatem.
Wyżej wymieniony certyfikat uprawnia mnie do używania tytułu eksperta ds. implantologii.
Międzynarodowy egzamin umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI przeprowadzany jest przez najstarszą na świecie organizację zrzeszającą lekarzy implantologów.
Przygotowanie do egzaminu polega między innymi na przedstawieniu odpowiedniej ilości wprowadzonych implantów, oraz szczegółowym udokumentowaniu 10 przypadków, które prezentowane są podczas egzaminu przed międzynarodową komisją.
Uzyskany certyfikat jest swoistą rękojmią, że lekarz implantolog posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby leczenie implantoprotetyczne przeprowadzać w sposób bezpieczny i przewidywalny dla Pacjenta.

Wywiad udzielony telewizji internetowej Dentowizja.pl

Dodano: 22 lutego 2011
Przy okazji prowadzonego przeze mnie szkolenia dla lekarzy dotyczącego implantoprotetyki zostałem poproszony o udzielenie wywiadu dla telewicji internetowej Dentowizja.pl.
Zapraszam do jego obejrzenia tutaj.
Schowaj
Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
Wirtualna wycieczka po gabinecie stomatologicznym
PSI - Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne
PTE = Polskie Towarzystwo Endodontyczne
PASE - Polska Akademia Stomatologii Estetycznej
DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie
ICOI - International Congress of Oral Implantologists
Goethe University Frankfurt am Main
UNC School of Dentistry
Leading Implant Centers
Mediterranean Prosthodontic Institute