Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii - stomatolog, dentysta Szczecin
Dołącz do nas na Facebooku!
Dołącz do nas na Google Plus!
MediRaty
Polski
English
Deutsch

Jedno szkolenie za nami. Przed nami kolejne...

Dodano: 14 litopada 2014
Jedno szkolenie za nami. Przed nami kolejne...
W miniony weekend dr Jarek Matuszak wraz zaprzyjaźnionym z nami dr. Michałem Łukasiewiczem przeprowadzili szkolenie pn. Implanty krok po kroku.
Szkolenie miało na celu przygotowanie lekarzy dentystów do rozpoczęcia przygody z implantologią. Siódemka lekarzy z różnych części kraju przez ponad dwa dni poznawała teorię dotyczącą tego u jakich pacjentów można i należy stosować implanty, jak dobrać właściwy implant, jakie są przeciwwskazania, jakie są obecnie możliwości wykorzystania implantologii (odbudowa, protetyka). Była również część praktyczna, podczas której lekarze ćwiczyli na fantomach. Lekarze mieli również okazję do poznania różnych punktów widzenia - dwóch doświadczonych implantologów, niekiedy różne opinie...Uczestnicy wysoko ocenili poziom spotkania. Co więcej padło kilka sugesti dotyczących rozszerzenia poznanej wiedzy o elementy bardziej specyficzne.

A teraz przygotowujemy się do kolejnego szkolenia - w przyszły weekend kolejna grupa "kursantów" przejdzie niełatwy proces nauki implantowania. Tym razem w Wielkopolsce, w uroczym dworze Jansowo koło Nowego Tomyśla.

-------------------------

Chcielibyśmy przypomnieć, iż dr Matuszak od 2011r. posiada certyfikat umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI, znajdując się tym samym w gronie kilkudziesięciu lekarzy implantologów w Polsce mogących się poszczycić podobnym certyfikatem, który uprawnia go do używania tytułu eksperta ds. implantologii.

Międzynarodowy egzamin umiejętności implantologicznej Diplomate ICOI przeprowadzany jest przez najstarszą na świecie organizację zrzeszającą lekarzy implantologów. Przygotowanie do egzaminu polega między innymi na przedstawieniu odpowiedniej ilości wprowadzonych implantów oraz szczegółowym udokumentowaniu 10 przypadków, które prezentowane są podczas egzaminu przed międzynarodową komisją.

Uzyskany certyfikat jest swoistą rękojmią, że lekarz implantolog posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby leczenie implantoprotetyczne przeprowadzać w sposób bezpieczny i przewidywalny dla Pacjenta.

Schowaj
Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
Wirtualna wycieczka po gabinecie stomatologicznym
PSI - Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne
PTE = Polskie Towarzystwo Endodontyczne
PASE - Polska Akademia Stomatologii Estetycznej
DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie
ICOI - International Congress of Oral Implantologists
Goethe University Frankfurt am Main
UNC School of Dentistry
Leading Implant Centers
Mediterranean Prosthodontic Institute