Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii - stomatolog, dentysta Szczecin
Dołącz do nas na Facebooku!
Dołącz do nas na Google Plus!
MediRaty
Polski
English
Deutsch

Leczenie wad zgryzu

Dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu to ortodoncja.

Nieleczone wady zgryzu prowadzą do dużego i coraz większego z biegiem czasu zniszczenia układu stomatognatycznego, czyli zębów, przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych, a także mają olbrzymi wpływ na wygląd obecny i przyszły. Są nierozerwalnie związane z pracą jamy ustnej, wpływają na mowę, żucie, oddychanie, mimikę, słowem na wszystkie funkcje twarzy.
Większość ludzi starając się zapewnić sobie najlepszy możliwy wygląd, w którymś momencie swojego życia decyduje się na wizytę u ortodonty. Doskonale, gdy to rodzice przyprowadzają swoje dziecko w wieku wczesnodziecięcym, by uzyskać pewność, że rozwój twarzy i zgryzu przebiega prawidłowo.

Jest to postępowanie godne polecenia, dające maksymalne szanse na piękny uśmiech i zdrowe zęby. Większość wad zgryzu tworzy się bowiem w okresie do zakończenia wymiany uzębienia mlecznego na stałe, czyli do 12-13 roku życia. Części z tych wad można zapobiec usuwając szkodliwe nawyki tj. ssanie palca, gryzienie długopisu, nieprawidłowe oddychanie czy złe połykanie, wzmacniając słabsze partie mięśni twarzy oraz pobudzając do wzrostu części, które tego wymagają.

Leczenie w tym okresie jest proste, tanie i dające błyskawiczne efekty. Niestety, nie wszystkie dzieci mają szansę uzyskać pomoc tak szybko, nie wszystkie są gotowe i wystarczająco zmotywowane, by z niej skorzystać. Na szczęście współczesna ortodoncja, a raczej ortopedia szczękowa, daje nam możliwości leczenia po zakończeniu rozwoju, w wieku dorosłym, bez ograniczeń wiekowych.

Leczenie osób dorosłych jest trudniejsze i nie zawsze daje pełne usunięcie wady. Często musi nam wystarczyć kamuflaż ortodontyczny, czyli takie ustawienie zębów, które maskuje wadę i w sposób zdecydowany poprawia funkcjonowanie zgryzu, zmniejsza stopień zużycia i uszkodzenia zębów, stawów skroniowo-żuchwowych i przyzębia, a także, co dla wielu Pacjentów jest szczególnie ważne, daje nam zdecydowanie piękniejszy uśmiech. W naszej praktyce staramy się, by każdy Pacjent, bez względu na wiek, zakończył leczenie z jak najlepszym funkcjonalnym i estetycznym ustawieniem zębów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pacjentów, dla których zdrowie jamy ustnej i piękny uśmiech są ważne. Dla każdego człowieka, bez względu na wiek, jesteśmy w stanie przygotować plan leczenia uwzględniający poprawę funkcji oraz wyglądu uzębienia i twarzy, a także zaoferować dogodne i nowoczesne metody leczenia.
Schowaj
Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt!
Wirtualna wycieczka po gabinecie stomatologicznym
PSI - Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne
PTE = Polskie Towarzystwo Endodontyczne
PASE - Polska Akademia Stomatologii Estetycznej
DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie
ICOI - International Congress of Oral Implantologists
Goethe University Frankfurt am Main
UNC School of Dentistry
Leading Implant Centers
Mediterranean Prosthodontic Institute